|
Sedef se od svojega nastanka, leta 2004, posveča glasbeni tradiciji sevdalink. V tem času so razvili lasten prepoznaven pristop do aranžiranja in izvajanja te glasbene zvrsti, kjer vpletajo elemente flamenca, jazza, klasike in sodobne glasbe.
Sevdalinka je ljubezenska pesem (izhaja iz turške besede »sevdah«, ki pomeni ljubezen) in največkrat opeva neušlisano ljubezen, hrepenenje, kar pa še najbolje pride do izraza ob prepletanju zvoka šestih (dvanajstih!) strun z melanholično barvo vokala.
Skupina je v treh letih delovanja in nastopanja zabeležila tudi nekaj pomembnejši koncertov kot so: festival FIMU v Belfortu, (Francija)l.2005, koncertu v Kulturnem domu Romero Haus v Luzernu (Švica)l.2007, nastop na festivalu Lent, l.2007, ter na festivalu sevdalink v Avditoriju Portorož leta 2004.
Leta 2007 so posneli svoj prvi album (Založba Goga), spomladi 2010 pričakujemo izid njihovega drugega albuma (Založba Sanje).
Sedef so: Maša Pašović / glas, Tilen Stepišnik / klasična kitara, Šemsudin Džopa / akustična kitara
|
|
»Skupina Sedef goji poseben odnos do sevdalink. Vsak njihov nastop je polna posvetitev življenja in glasbe tisti skrivnostni zmesi ljubezni in strasti, ki jo v sebi nosi turška beseda sevdah … Sedef pomeni notranjost biserne školjke, v kateri se prežemajo bujna melodija, sproščeni ritem in njen liričen glas. Če je skupina školjka, je njihova glasba biserni lesk nad teminami, ki se skozi upanje svetlika v novo zaupanje.« - Janko Rožič
|