The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Politika piškotkov
Spletna stran za pravilno delovanje košarice,nakupnega procesa in ostalih funkcionalnosti uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po strani se strinjate z uporabo piškotkov. Kliknite tukaj za več informacij o piškotkih.
Poznamo jih. Butalce. Tudi butalski policaj mora biti prav posebna sorta, mar ne? Butalski policaj je v resnici občinski hlapec, ki si ob nedeljah in praznikih na glavo povezne rdeče obšito kapo, v roko vzame helebardo ali sulico in postane strah vseh tolovajev. Da, strah vseh tolovajev, le enega ne. Razbojnika Cefizlja. Grozanskega razbojnika, ki naj bi - saj si ne upamo reči. Ker se zadržujemo v Butalah, se nadejamo nenadejanega. Natanko to dobimo. Zgodi se, da Cefizlja zamika poizvedeti, kako se drži butalski policaj, in ne obratno. Policaju se zato nastavi tik pod nos. Mu bo butalski policaj kos? Je moč verjeti, da se bo vse zapletlo vsled koruznega hlebčka?
Policaj je rekel: »Hop, Cefizelj, te že imam! Marš v luknjo! Imamo krojača, se mu pravi rabelj, ti bo vzel mero okrog vratu.« Cefizelj ni rekel ne bev ne mev in je šel s policajem. Pa prideta mimo peka.
Fran Milčinski je bil mladinski sodnik, humorist, satirik, mladinski pisatelj in dramatik. V značilnem satiričnem tonu je pogosto smešil slovensko malomeščanstvo in malomeščansko okolje, posmehoval se je uradništvu, političnim in kulturnim razmeram v katerih je sam rasel. Napisal je veliko umetnih pravljic, v katerih se je lotil prastarega pravljičnega motiva slovenske ljudske pesmi (Pravljice (1911), Tolovaj Mataj in druge slovenske pravljice (1917) ). Med njegova posebej znamenita dela sodijo Ptički brez gnezda ter ciklel pripovedi Butalci.
Navdih za pisanje je pogosto dobival ob branju del svojih najljubših pisateljev (Dostojevski, Dickens, Twain). Sodi med največje slovenske literarne ustvarjalce.