The store will not work correctly in the case when cookies are disabled.
Politika piškotkov
Spletna stran za pravilno delovanje košarice,nakupnega procesa in ostalih funkcionalnosti uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po strani se strinjate z uporabo piškotkov. Kliknite tukaj za več informacij o piškotkih.
Dostava na vse kontinente (izjema, zaenkrat: Antarktika). Osebni prevzem v Hiši sanjajočih knjig. Brezplačna dostava kamorkoli v Sloveniji nad 35 €.
Avtor: Kader AbdolahZaložnik:
Sanje Jezik:
slovenski Prevod:
Stana Anželj
Iranska revolucija izpod peresa avtorja, ki jo je doživel na lastni koži, navduši z inteligentno in silovito ironijo, kakor jo gradijo pisateljeve dihotomije (duhovnost in tuzemskost, mit in resničnost).
Iran, 1979. Družina Aga Džana v hiši ob mošeji živi že osem stoletij. Prostor kipi od življenja pod budnimi očmi štorkelj, ki gnezdijo na bližnjih minaretih. Toda pred durmi je prevrat, kakršnega ne pomnijo. Iran politično vre. Pod ajatoli vzkipi radikalno gibanje; iranska stvarnost, kot jo je poznal Aga Džan, se začne krhati - prijatelji postanejo sovražniki, ljubezen se sprevrže v srd in sovraštvo.
Iranska revolucija izpod peresa avtorja, ki jo je doživel na lastni koži, navduši z inteligentno in silovito ironijo, kakor jo gradijo pisateljeve dihotomije (duhovnost in tuzemskost, mit in resničnost). V neusmiljeno prostorje tiranskih kapric se zalezeta skorajda preudarna nostalgija in polpretekla zgodovina, ki se je smela učiti (iz) porajajoče se revolucije.
Natis je gmotno podprla Javna agencija za knjigo RS.
Aga Džan je še zmeraj vsak dan odšel na bazar, vendar nič ni bilo več tako kot včasih. Moški so si pustili rasti brade in med seboj so tekmovali za naklonjenost duhovščine. Ljudje so postali brezobzirni in nihče mu ni več izkazoval spoštovanja. Njegov zvesti sluga je prihajal na delo v bojni uniformi, tako da si Aga Džan vpričo njega ni več upal niti telefonirati.
Ko se je včasih odpravil na obisk v vasi, kjer je imel delavnice preprog, so ga vaščani sprejemali kot kralja, zdaj pa ga nihče več ni prišel niti pozdravit.